Google Street View – Trusted

vs

Spacer wirtualny z interfejsem


Wirtualny spacer z interfejsem

Wirtualny spacer z interfejsem stanowi alternatywę dla Googlowskiego produktu Street View Trusted. Początklowo był tworzony przez amatorów, którzy chcieli wejść w świat wirtualnej rzeczywistości. W rezultacie, obraz charakteryzował się niską jakością, a doświadczenia użytkowników były negatywne. Brak jasnych wskazówek jak nawigować po prezentacji oraz słaby poziom zdjęć panoramicznych zniechęcały do prezentacji lokali.

Tak było kilka lat dawniej. Dziś wirtualne wycieczki tworzone są w przeważającej części przez fotografów. Posiadają oni wiedzę, sprzęt i umiejętności. Dzięki temu mogą tworzyć prezentacje wysokiej jakości. Z wykorzystaniem gotowych narzędzi, otrzymujemy profesjonalną i łatwą do wykreowania wizualizację. W efekcie – fotograf może skupić się na tym, na czym zna się na najlepiej. Czyli tworzeniu zdjęć.

Google – Street View Trusted

Popularna obecnie w Polsce i na całym świecie funkcja Street View (widok ulicy) firmy Google po raz pierwszy wprowadzona została w 2007 roku. Dzięki tej opcji, możemy w łatwy sposób na zdjęciach panoramicznych zwiedzić ulice i drogi na całym świecie. Usługa Street View Trusted w Mapach Google to córka Google Street View. Pozwala pokazać wnętrze firmę. W sposób analogiczny jak w usłudze Street View. W kraju nad Wisłą usługa Street View Trusted w Mapach Google funkcjonuje od maja 2013 roku. Każdego dnia przybywa firm, które prezentują swój lokal na zdjęciach panoramicznych Google.

Porównanie

 

Spacer z Interfejsem  Google Street View Trusted
 Fizyczna Lokalizacja  Własny Serwer/ Nasz Serwer  Serwery Google
 Musisz posiadać wizytówkę Google + ? Nie  Tak
Musisz posiadać połączenie z internetem ? Nie Tak
Czy można zgrać spacer na nośnik danych ? Tak Nie
Czy można dodać dźwięk oraz wideo do spaceru ? Tak Nie
Czy można pokazać miejsce o dowolnej treści/tematyce ? Tak Nie
Czy można przekazać spacer prze pocztę e-mail ? Tak Tak (link)
Czy spacer może znajdować się na dowolnej stronie www ? Tak Tak
Integracja z:

  • mapami Google
  • wizytówką Google +
  • wyszukiwarką Google
Nie Tak